Sitemiz üyeleri tüketici olmadıklarından, iki ticari yapı arasında yapılan tüm alışverişlerde olduğu gibi, sadece ürün hasarlı, ayıplı, eksik, farklı vb. şekilde ulaştıysa iade edebilirsiniz. Böyle bir durum varsa, iade / değişim sürecinin başlaması için Müşteri Hizmetleri ekibimize gerekçe ve görsel kanıt sunmanız bekleniyor. İadeniz ekibimiz tarafından onaylandığı takdirde, ürünü iade edebilirsiniz.


Ürünü teslim aldıktan sonra hasarlı, ayıplı, eksik, farklı vb. olduğunu Tarim11'a bildirmek için ne kadar zamanım var?

Ürünü teslim almanızdan itibaren 8 (sekiz) gün içerisinde, Tarim11'a ürüne dair yaşadığınız sorunu bildirebilirsiniz. 8 gün sonunda herhangi bir sorun bildirilmediyse, alıcı satılanı kabul etmiş sayılır.


İade etmek istediğim ürünü göndermek için ne kadar zamanım var?

Ekibimize iade başvurusunda bulunmanızdan itibaren en geç 3 (üç) gün içerisinde ürünü kargo firmasına teslim etmeniz gerekiyor. Bu süre aşılırsa, ne yazık ki iade hakkınızı kaybediyorsunuz.


İade / değişim kargosunu gönderirken nelere dikkat etmeliyim?

İade / değişim sürecinde ürünün daha fazla hasar almaması için gerekli önlemleri almanızı ve ürünü korunaklı bir şekilde göndermenizi rica ediyoruz.


İade / değişim kargosunu kim öder?

Müşteri Hizmetleri ekibimizden onay aldıktan sonra, iade kargonuzu Tarim11'in anlaşmalı kargo şirketlerinden biriyle ve o iadeye özel üretilmiş Tarim11 Öder koduyla ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. İade kargosunun bedeli satıcı tarafından karşılanır.


Para iademi ne zaman alırım?

Hasarlı, ayıplı, eksik, farklı vb. ürün satıcının eline geçer geçmez, para iadesi süreci başlar. Kendilerine teslim edildikten sonra, bankanızın iade politikasına göre 1-3 iş günü içinde para iadeniz hesabınıza gönderilir. Bu süreçte ürün bedelinin satıcıya aktarılmaması için siparişe onay vermemenizi rica ediyoruz.


Değişim halinde, yeni ürün ne zaman elime geçer?

Hasarlı, ayıplı, eksik, farklı vb. ürünü satıcıya korunaklı şekilde gönderdikten sonra, ürünün satıcının eline geçmesi beklenir. Daha sonra satıcı yeni ürünü tarafınıza gönderir ve ortalama 1-3 iş günü içinde kargonuz teslim edilir.


İade faturası kesmek zorunda mıyım?

Satıcı e-fatura mükellefi değilse: Siparişin tamamını iade ediyorsanız ve faturanın üzerinden 1 (bir) haftadan az süre geçtiyse, satıcının faturasını pakete ekleyerek siparişinizi iade edebilirsiniz.

Ancak kısmi iade yapacaksanız, ürün size nasıl ulaşmış olursa olsun iade faturası kesip pakete eklemek zorundasınız.

Satıcı e-fatura mükellefiyse: Hem toplu hem de kısmi iadelerde iade faturası kesmek zorundasınız.


Kargom hasarlı geldi, teslim almalı mıyım?

Kargonuz ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. şekilde geldiyse, kargo şirketinden teslim almamanız, tutanak tutturmanız ve kutunun hasarlı kısmının fotoğraflarını ekibimizle paylaşmanız gerekiyor.


Kargom hasarlı geldi ve teslim aldım. Ne yapmalıyım?

Tutanak tutturduktan sonra, kutunun iç ve dış kısmının fotoğraflarını çekip Müşteri Hizmetleri ekibimize göndermeniz gerekiyor. Bu sayede ekibimiz satıcının kargolama / paketleme şeklini görebilecek ve ürünlerin korunaklı paketlenip paketlenmediğini belgeleyebilecektir. Kutunun teslimi anında tutanak tutturamadıysanız, aynı gün içinde kargo şubesine uğrayıp bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.


Siparişim henüz satıcı tarafından onaylanmadı, iptal edebilir miyim?

Evet. Ürün satıcı tarafından onaylanıp hazırlanma aşamasına geçmediyse, Sipariş Detayı sayfanızdan siparişinizi iptal edebilirsiniz. Yaptığınız ödeme, bankanızın iade politikasına göre 1-3 iş günü içinde hesabınıza iade edilir.


Siparişim tamamlandı, ödemem aktarıldı, ürünü iade edebilir miyim?

Hayır. Ancak bu durumun istisnaları mevcut. Tıbbi cihazlarda, alıcı olarak ürünün bozuk olduğunu kanıtlarsanız 3 ay içinde iade edebilirsiniz. Ek olarak, sıradışı bir kargo gecikmesi sebebiyle ürün elinize geçmeden sipariş tamamlandıysa, üründe bir sorun tespit etmeniz halinde, Müşteri Hizmetleri ekibiyle bağlantı kurup iade işlemini başlatabilirsiniz.


Ürün ayıplı olmadığı halde, satıcıya ulaşıp iade talebinde bulunabilir miyim?

Eğer siparişiniz tamamlanıp ödemeniz aktarılmadıysa, elbette. İade talebinizi iletmek için satıcıya mesaj atabilirsiniz. Satıcının onayını alırsanız, kargo bedelini karşılayarak ürünü iade edebilirsiniz. İlk gönderimin bedelinin tarafınıza iade edilmeyeceğini eklemek isteriz. Bu yolu tercih ederseniz, Müşteri Hizmetleri ekibimizi haberdar etmeyi lütfen ihmal etmeyin.

Aradığınız yanıtı buldunuz mu?